Sposoby walki ze starością – dalszy opis

Taki właśnie sposób myślenia, który wielu specjalistom wydaje się wręcz rewolucyjny, jest wynikiem nowego spojrzenia na starość, do czego skłaniają wyniki naszych badań z kilku pokrewnych dziedzin medycyny: immunologii, patologii czy onkologii. Żaden z nas nie jest geriatrą i – mówiąc zupełnie szczerze – nawet nie chcielibyśmy ogłaszać jakichkolwiek rozbudowanych teorii dotyczących procesów starzenia się, A dokonanie naszego odkrycia było możliwe tylko dzięki badaniom interdyscyplinarnym, które pozwoliły nam zyskać szersze spojrzenie na problematykę i dostrzec wiele elementów’, umykających uwagi specjalistów, skoncentrowanych na wąskiej dziedzinie badań. Wyniki tych prac jasno udowodniły, dlaczego i w jaki sposób się starzejemy, a co ważniejsze, stworzyły możliwość kontrolowania procesów starzenia.

Zdołaliśmy zidentyfikować ów rejon w mózgu człowieka, który zarządza tymi procesami i który nazwaliśmy zegarem biologicznym. Poznaliśmy zasadę jego działania i znaleźliśmy sposób, by zatrzymać jego wskazówki. W niniejszej książce przedstawimy szczegółowo wyniki naszych badań (publikowane dotąd jedynie w pismach specjalistycznych) i wyjaśnimy dokładnie mechanizm działania zegara biologicznego. Postaramy się także wykazać, że:

– melatonina, całkowicie bezpieczny i niezbyt kosztowny środek, już teraz dostępny bez recepty w wielu aptekach, może zahamować, a nawet odwrócić wiele procesów starzenia:

– średnia długość życia człowieka da się wydłużyć z siedemdziesięciu pięciu nawet do stu dwudziestu lat:

– w prosty sposób można ożywić życie seksualne, bez względu na to, czy ma się lat trzydzieści, sześćdziesiąt czy dziewięćdziesiąt:

– wzmocnić układ immunologiczny, byśmy mogli w zdrowiu i radości doczekać co najmniej setnych urodzin.

Leave a Reply