Skutki kuracji Niehansa

Mimo że skutki kuracji Niehansa są wiele obiecujące i wciąż pomnażają jego sławę, Francuska Akademia Lekarska wysuwa jednak kilka zastrzeżeń przeciwko tej metodzie i nie chce jej oficjalnie uznać.

Oto ich zastrzeżenia: nauka nie potrafi dotąd skontrolować wstrzykiwanych produktów. Istnieje możliwość wstrzyknięcia chorób zakaźnych, np. wirusów za pośrednictwem takich zastrzyków. Wstrzykiwanie miazgi może wywołać alergię. Zdarzały się przecież wypadki śmiertelne. Wprawdzie każda operacja jest w pewnym stopniu hazardem, ale wg Akademii Francuskiej tutaj ryzyko jest zbyt duże.

Niemniej dr Niehansowi pacjentów nie brak. W wyniku kuracji czują się dużo lepiej i młodziej znika zmęczenie, pojawia się chęć do pracy, większa sprawność fizyczna i umysłowa. Wątroba, nerki przestają dokuczać, często są zupełnie wyleczone. Wraca dobre samopoczucie i równowaga nerwowa.

Po 3 dniach leżenia w klinice w Vevey pacjent wraca do domu, ale musi przez miesiąc być rekonwalescentem. Nie wolno mu jadać mięsa, pić ani kropli alkoholu, palić ani odrobiny tytoniu. W ciągu pierwszych 15 dni pacjent czuje się zmęczony. Dopiero w 5 tygodniu zaczyna się prawdziwe „odmłodzenie”. Szczególnie poprawia się ogólny stan psychiczny i czynności serca. Niekiedy ustępują choroby alergiczne (np. astma).

„Odmłodzenie” więc polega tu raczej na usprawnieniu czynności narządów najbardziej cierpiących czy upośledzonych wskutek przebytych chorób, a odnowa ich wpływa dodatnio na cały organizm. Naturalnie, że siwy nie staje się brunetem, zmarszczki nie znikają i „cudów nie ma”. Niemniej kuracja odmładza pacjenta, wpływa na poprawę jego samopoczucia i na stan zdrowotny. A to już jest ogromnie dużo.

Toteż coraz więcej lekarzy na świecie przejmuje metodę dr Niehansa. Najciekawsze, że nikt z nich nie wie, łącznie z „wynalazcą” – na czym ona polega. Nikt nie umie wyjaśnić procesów działania młodych komórek, ich tajemniczej ingerencji, przemian, które dokonują.

Leave a Reply