MŁODOŚĆ DO 100 LAT – DWA ŻYCIA DOKTORA JACKSONA

Dr med. Robert G. Jackson był jednym z najbardziej znanych lekarzy w swoim ojczystym kraju – Kanadzie i w Stanach Zjednoczonych, skąd tłumnie przyjeżdżali do niego pacjenci. Był nie tylko sławnym lekarzem. Stał się nieomal legendarną postacią, tak przedziwne miał życie. Pokazał na sobie samym i na wielu swoich pacjentach, co może człowiek zrobić ze swoim organizmem, jeśli tylko zechce.

Ojciec Roberta miał jedenaścioro rodzeństwa wszyscy zmarli na serce, a on sam umarł również z tej samej przyczyny, mając 43 lata. Matka sercowo chora przez 14 lat nie opuszczała łóżka.

Jackson – już jako 82-Ietni lekarz – pisze, że był pr2ez całe dzieciństwo obficie i pożywnie odżywiany. Nie ominęła go nieomal żadna z chorób dziecięcych. Był dzieckiem słabowitym i chorowitym. Dzięki staraniom rodziców i lekarzy, kwękając – dobrnął do 32 lat. Wtedy jednak jego zdrowie załamało się zupełnie. Zapadał na jedną chorobę po drugiej, zwłaszcza na choroby przewodu pokarmowego. Omal nie umarł z powodu silnego krwawienia, wywołanego pęknięciem wrzo- du w jelicie grubym. Cierpiał prawie bez przerwy na bóle głowy, tak nieraz silne, że nie mógł opuszczać łóżka przez 2-} dni. Kiedy miał 44 lata, artretyzm i nerwobóle uczyniły z niego kalekę. W 45 r. życia serce dr Jacksona było w beznadziejnym stanie. Mając 49 lat zapadł na kataraktę i przewidywano, że oślepnie w ciągu 4 najbliższych lat. Na operację oczu nie pozwalał tragiczny wprost stan pacjenta. Był skazany na śmierć. Jako lekarz zdawał sobie z tego sprawę.

Leave a Reply