Melatonina sprawia cud

Melatonina rzeczywiście powoduje odmładzanie organizmów, lecz naszym zdaniem jej v/łaściwości dotyczą spraw znacznie poważniejszych: poprzez zahamowanie procesów starzenia się hormon ten zwiększa odporność na choroby. Naukowcy w placówkach badawczych całego świata prowadzą doświadczenia nad skutecznością terapeutyczną melatoniny w różnego typu dolegliwościach.

Zespól naukowców z Wydziału Medycznego Uniwersytetu Tulane w Nowym Orleanie wykazał, że melatonina skutecznie hamuje rozwój komórek raka piersi. Onkolodzy z Monzy już dziś stosują ten hormon w praktyce, obok tradycyjnej chemioterapii oraz immunoterapii. Jak pokazują ich badania, u pacjentek otrzymujących melatoninę występuje znacznie szybsza regresja nowotworów piersi, a efekty uboczne tradycyjnych metod leczenia są mniej dokuczliwe.

Wielu autorów podkreśla skuteczność melatoniny w zwalczaniu bezsenności. W przeciwieństwie do innych środków nasennych, które naruszają REM (fazę marzeń sennych), hormon ten zapewnia odtworzenie naturalnego cyklu snu i czuwania.

Melatonina jest doskonałym środkiem na tak zwaną chorobę lotniczą, czyli zaburzenia związane z podróżą do innej strefy czasowej. Zastosowana w odpowiednim czasie pozwala szybko odzyskać naturalny rytm dobowy.

Skutecznie przeciwdziała atakom serca, które obecnie uznajemy za najczęstszą przyczyną śmierci kobiet i mężczyzn w Stanach Zjednoczonych oraz innych krajach Zachodu. Wiele badań wykazuje, że melatonina powoduje obniżenie poziomu cholesterolu we krwi u osób z grupy największego ryzyka.

Leave a Reply