Kuracja metodą dr Niehansa

Carrel twierdził, że wystarczy umieścić kilka komórek „nowych” w kulturze zniedolężnialych, aby ta kultura odżyła… Carrel był biologiem i pracował w laboratorium. Dr Niehans zastosował to doświadczenie w codziennej walce z chorobami. Leczył zniedolężniały organ lub zdegenerowaną czy chorą tkankę, zaszczepiając w nie trochę „komórek świeżych” tego samego organu lub tej samej tkanki. Po 20 latach ,pracy i badań otworzył w Vevey własną, obszerną i wspaniale wyposażoną klinikę.

Kuracja metodą dr Niehansa jest bardzo krótka, trwa zaledwie 3 dni. Jest ogromnie kosztowna, a więc „tylko dla milionerów”. Sława Niehansa obiegła całą kulę ziemską. Jego klinikę odwiedziło ponoć więcej niż pół tysiąca lekarzy i drugie tyle – dziennikarzy. Sławę ugruntowały nie tylko nadzwyczajne wyniki, ale „nadzwyczajni” pacjenci, między innymi np. papież Pius XII, Winston Churchill, Charlie Chaplin, Konrad Adenauer.

Niestety kuracja dr Niehansa musi być kosztowna, a przez to niedostępna nie tyle dla „szarego człowieka”, co jego pustej kieszeni. Dużych wydatków wymaga prowadzenie obok kliniki gospodarstwa hodowlanego krów i owiec, które muszą mieć doskonałe zdrowie i mieszkać w „salonach”, znajdować się bez przerwy pod opieką weterynaryjną i mieć najlepszą fachową obsługę. Kontrola sanitarna musi być przeprowadzana niezwykle dokładnie.

Leave a Reply