Archive for the ‘Długie Życie’ Category

Dentysta NFZ w Pyrzycach jest cenny dla pacjentów

Pacjenci potrzebują pomocy oraz wsparcia. Dentysta NFZ w Pyrzycach to solidny specjalista. Jego praca jest cenna i ważna. Dobrze można dbać o swoje życie. To ważna sprawa, cenna dla niejednej osoby. Dentysta może dbać o pacjentów w każdym wieku. Do gabinetu przybywają różni pacjenci. Są oni solidni, rzetelni i bardzo dbali. Dzisiaj pacjentom żyje się trudno, bo NFZ nie chce finansować wielu usług. Są pewne procedury za które płaci wyłącznie pacjent, a nie żadna inna osoba. Jakość działania pacjenta to cenna sprawa. »

ROŻNE ASPEKTY PROBLEMU STAROŚCI

Obecne ruchy populacyjne w Europie wskazują na to, że procent osób obarczonych dziećmi poniżej 15 lat i dorosłymi powyżej 65 lat pozostanie prawdopodobnie stały jeszcze przez około 20 lat, gdyż zmniejszenie się procentu dzieci poniżej 15 lat będzie zrównoważone wzrostem procentu dorosłych powyżej 6j lat. Gdyby dorośli starzejąc się mogli zachować całą swoją aktywność, nie byłoby tego trudnego problemu ekonomicznego, przed którym stoją wszystkie państwa. Niestety, niedomagania i choroby osób w starszym wieku zmniejszają ich produktywność.

»

Walter Pierpaoli – dalszy opis

Od naukowców, których miałem przyjemność poznać za pośrednictwem fundacji, wiele się dowiedziałem o najnowszych odkryciach dotyczących procesów starzenia się naszych organizmów. To z kolei zainspirowało mnie do podjęcia badań nad hormonem o nazwie dehydroepiandrosteron, w skrócie DHEA, wykazującym pewne niezwykłe właściwości. Wstępne badania potwierdzały tezę, że hormon ten między innymi chroni przed nowotworami i chorobami serca, poprawia pamięć, działa antydepresyjnie i zwiększa sprawność seksualną mężczyzn. Wprawdzie DHEA nie wykazuje aż tak silnego wpływu na hamowanie procesów starzenia się jak melatonina, może się jednak okazać następnym bardzo cennym preparatem, dzięki któremu będziemy mogli dłużej zachować młodość. Z pewnością nikogo nie zaskoczy informacja, że badania nad DHEA są prowadzone już od trzydziestu lat. lecz autorytety medyczne wciąż patrzą sceptycznie na próby jego stosowania. A ponieważ hormon ten jest dostępny wyłącznie ze wskazań lekarskich, z pewnością minie jeszcze sporo czasu, zanim opinia publiczna będzie mogła się zapoznać z jego niekwestionowanymi efektami terapeutycznymi.

»

WARUNEK WIELKOŚCI

Młodzi czerpią swoje źródła dynamizmu i energii z samych siebie, szczególnie z działalności hormonów. Toteż dla młodych bodźce zewnętrzne nie są najważniejsze.

»

WIEDZ, CO JESZ! CZ. II

Świeże pieczywo zatem z trudnością poddaje się wszystkim trawiennym zabiegom. Tworzy niedostępne dla soków żołądkowych „kluski”, które nie strawione powodują różne zaburzenia, niepożądaną fermentację, zakwaszanie środowiska itp.

»

WIEDZA SPOŁECZNA

Zdrowie jest słusznie uważane za najcenniejszy skarb. Ale zły stan zdrowia i osłabienie towarzyszą niestety bardzo często starości. Wzrastająca długowieczność ludności wymaga doskonalenia lecznictwa i… różnych pomocy technicznych, jak np. aparatów słuchowych, okularów, zębów sztucznych itp.

»

Założenia dr Peret

Dr Peret wychodzi z założenia, że tlen i dwutlenek węgla stanowią dwa główne czynniki, które warunkują istnienie żywego organizmu. Odpowiedni stosunek ilościowy tlenu i dwutlenku węgla w krwi i w tkankach organizmu jest niezbędny dla prawidłowej czynności każdej komórki. Wiadomo, że z wiekiem maleje odsetek tlenu w krwi tętniczej, a jednocześnie narasta odsetek dwutlenku węgla. Ten odwrócony stosunek ilościowy obu tych gazów nie może nie mieć ujemnego wpływu na natężenie czynności metabolicznych komórek ustroju. A więc zmniejszający się z wiekiem dopływ tlenu do komórek, a równocześnie zwiększająca się ilość dwutlenku węgla powoduje pewne zaburzenia w przemianie materii odbywającej się w komórkach. Już nie tak sprawne, jak za młodu, błony komórkowe utrudniają dyfuzję gazów, zwłaszcza tlenu. Z wiekiem zmieniają się też właściwości fizykochemiczne tkanek – co też jest przyczyną utrudnień w przenikaniu tlenu do komórek. W rezultacie cały nasz ustrój ma mniejszą zdolność niż za młodu – do korzystania z dostarczanego przez płuca i skórę tlenu. Gdy kiedyś rozmowa zeszła na temat „Domu Matysiaków”, ioo dr Peret żachnął się: – „nie dam ani grosza, jeśli ten dom stanie w Warszawie ale dopomogę ile sił, gdy będzie na wsi czy w okolicach podmiejskich. Umieszczać starców w błocie powietrznym – jak lotnicy nazywają warstwy powietrza, okalające miasta – jest dobijaniem starych ludzi. Gdy będą mogli oddychać czystym powietrzem, bogatym w tlen, mogą żyć, odzyskać zdrowie i odpocząć po trudach całego życia”.

»

ZDUMIEWAJĄCY STARUSZKOWIE CZ. II

Inna sprawa, że dr Maurycy Ernst z Londynu stara się z osławionego już Parra zrobić legendę, twierdząc, że staruszkowie w wieku 90, 100 lat i więcej lubią sobie dodawać, a nawet mnożyć lata. Gubią dokumenty lub posługują się obcymi wreszcie sami wierzą w podeszły wiek, który sobie wymyślili. Po skrupulatnym zbadaniu dokumentów, jakie tylko były dostępne, a dotyczyły Parra, dr Ernst oświadczył, że Tomasz Parr był znanym kawalarzem i kłamcą do końca życia, Z pewnością żył bardzo długo, ale czy można wierzyć w te 152 lata? Dokumenty jakoś tego nie potwierdzają.

»

Miażdżyca towarzyszy człowiekowi od niepamiętnych lat

Faktem jest, że ograniczanie ilości kalorii w pożywieniu może się przyczynić do zapobiegania miażdżycy. Już dziś wiadomo, że miażdżycę można leczyć. Zapadają na nią mężczyźni kilkakrotnie częściej niż kobiety. Kto wie, czy nie zależy to od hormonów płciowych, bo u kobiet miażdżyca występuje częściej po okresie przekwitania. Wiadomo też, że ta choroba i związane z nią zawały serca są częstsze u ludzi pracujących dużo i nerwowo, na odpowiedzialnych stanowiskach, którzy z powodu przepracowania prowadzą nieregularny tryb życia, a – jak twierdzą żywieniowcy – jadają latami nieświeże odgrzewane potrawy, odsmażane na przypalanych tłuszczach. To ich gubi przypalony tłuszcz dostarcza nadmiernej ilości cholesterolu i akroleiny – alkoloidu powstającego podczas spalania się tłuszczu (najwięcej i najszybciej daje go masło, bo najprędzej ulega rozkładowi i przypaleniu).

»

Melatonina sprawia cud – dalszy opis

Napisaliśmy tę książkę z kilku powodów. Po pierwsze, pozostajemy pod ogromnym wrażeniem naszego odkrycia, dającego potencjalne możliwości wydłużenia i polepszenia jakości życia. Chcemy się podzielić tą wiedzą ze wszystkimi, którzy zechcą nas posłuchać. Uważamy ponadto, że należy to uczynić właśnie teraz, a nie za dziesięć czy dwadzieścia lat. Niektórzy z kolegów zarzucą nam z pewnością przedwczesny entuzjazm. Melatonina nie przeszła jeszcze całej serii „oficjalnych” testów, obejmujących między innymi długotrwałe kliniczne badania na ludziach. Odpowiadamy więc szczerze: zanim to nastąpi, zanim melatonina (która, jak już wspomnieliśmy, jest już dziś dostępna w wielu aptekach) zostanie poddana szczegółowym testom i zostanie uznana przez czynniki oficjalne za lek dopuszczony do produkcji i dystrybucji, dla większości z nas będzie już za późno.

»

„Medycyna piękności”

Wszyscy żywieniowcy przywiązują ogromną wagę do jadania owoców. Specjalnie wiele prac prowadzono nad jabłkami, które zawierają stosunkowo niewielkie ilości witamin, a soli mineralnych nie więcej niż inne owoce. A jednak mają ogromne znaczenie dietetyczne. Jabłka doskonale regulują żołądek, zapobiegają obstrukcjom, leczą rozwolnienia i hamują procesy fermentacyjne w przewodzie pokarmowym.

»

Małżeństwo a małżeństwo doskonałe

Małżeństwo – a zwłaszcza w krajach chrześcijańskich – często zawodzi. Co do tego nie ma, niestety, żadnych wątpliwości. Może ono prowadzić do raju na ziemi: czasem jednak staje się prawdziwym piekłem. Tym, czym powinno być. to jest czyśćcem, jest jednak bardzo rzadko.

»

MAŁPY WORONOWA CZ. II

Tak Doppler, jak i Cavazzi próbowali na ludziach przeprowadzać to, co na zwierzętach udawało się Steinachowi. A więc podwiązywali powrózki nasienne lub też odnerwiali przebiegające w nich naczynia krwionośne. W rezultacie za pomocą tych zabiegów zmuszali gruczoły płciowe do wzmożonego wydzielania hormonów, a więc i pobudzenia funkcji płciowych.

»