CUD MELATONINY

Wyobraź sobie, że dziś obchodzisz dziewięćdziesiąte urodziny. Lubisz swoją pracę, lecz odwołujesz wszystkie popołudniowe spotkania, bo chcesz wcześniej zacząć świętować. Najpierw spotkasz się z przyjaciółmi na partii tenisa, później pojedziesz do domu. gdzie czeka współmałżonka, z którą spędziłeś wspólnie sześćdziesiąt lat. Przed tobą cudowny wieczór – kolacja w ulubionej restauracji, teatr, potem tańce i koncert w klubie jazzowym. Ale to jeszcze nie wszystko. Noc spędzisz w przytulnym, ekskluzywnym motelu: tym samym, w którym świętowałeś pięćdziesiątą rocznicę ślubu. Masz zarezerwowany apartament dla nowożeńców ze specjalną dwuosobową wanną typu Jacuzzi. A jutro czeka cię znowu pracowity dzień. Obiecałeś swoim praprawnukom, że pojeździsz z nimi w parku na deskorolce, kiedy skończysz poranne zajęcia.

Czy to nie brzmi fantastycznie? Czy możesz uwierzyć, że w wieku dziewięćdziesięciu lat będziesz nadal pracował, żył pełnią życia i uprawiał miłość z takim samym zapałem, jak robiłeś to mając trzydzieści pięć czy czterdzieści lat?

Postaramy się, abyś w to uwierzył. Trzydzieści lat badań naukowych oraz praktyki lekarskiej w zakresie immunologii, onkologii, biochemii oraz patologii upoważnia nas do twierdzenia, że proces starzenia się wcale nie musi być związany z nieuchronną degradacją, którą wszyscy przyjmujemy za pewnik. Wręcz przeciwnie, wyniki naszych badań rodzą przekonanie, że możemy uniknąć owej przygnębiającej perspektywy starczej bezradności.

Leave a Reply