CUD MELATONINY CZ. II

Ta książka nie przedstawia jakiejś futurystycznej wizji stylu życia naszych praprawnuków, który stanie się rzeczywistością za sto lat. Opisujemy w niej, jak może wyglądać twoje życie, kiedy osiągniesz setkę i… będziesz się dobrze bawił (jeśli będziesz miał ochotę) w towarzystwie swoich praprawnuków. Nie proponujemy ci powieści fantastycznonaukowej, choć odwołujemy się do stwierdzeń nauki. Nasze trzydziestoletnie badania zaowocowały niezwykłym odkryciem, które może nie tylko odmienić powszechne spojrzenie na wiek podeszły, lecz całkowicie zmienić sposób, w jaki ludzie będą się starzeć. Chodzi bowiem nie tylko o znaczne przedłużenie życia, lecz także o to. by te dodatkowe lata spędzić, ciesząc się zdrowiem, siłą i prawdziwie młodzieńczą energią.

Jak bowiem postrzegamy starość? Spróbuj zamknąć oczy i wyobrazić sobie, że jesteś już stary. Kogo zobaczysz? Prawdopodobnie człowieka przygarbionego i nieporadnego, powoli, dzień po dniu, tracącego siły i odporność, cierpiącego na wiele chorób i dolegliwości, człowieka, który z okazji swoich kolejnych urodzin otacza się wspomnieniami i oddaje czczym marzeniom o pięknej przeszłości. Krótko mówiąc, zapewne wyobrazisz sobie starca, z utęsknieniem wspominającego utraconą młodość, energię i witalność.

Najwyższa pora zburzyć ten stereotyp. Nasze odkrycie pozwala wierzyć, że nikt z nas po osiągnięciu wieku podeszłego nie będzie musiał rozpamiętywać utraconego zdrowia i dawnej żywotności, a to dlatego, że zachowamy je do najpóźniejszych łat życia.

Leave a Reply