CODZIENNE MEND CZ. II

Składniki mineralne pochodzące z ziarn zbóż, warzyw i owoców przeciwdziałają szkodliwej fermentacji, a owoce skutecznie zwalczają rozwój bakterii gnilnych. Dzięki takiemu składowi pożywienia krew jest czysta i normalnie zasadowa, tkanki ustrojowe są wolne od kwasów, a organy wewnętrzne nie są przeciążone pracą.

Dr Jackson zdawał sobie w pełni sprawę z trudności związanych z przyjęciem się jego metody w świecie, Wiedział, ile trzeba charakteru, żeby prowadzić taki właśnie tryb życia. Wiedział też, że gdyby naprawdę większość ludzi przejęła się jego wskazaniami i wprowadziła je w życie, trzeba byłoby przestawiać na zupełnie inne tory prawie cały przemysł spożywczy, przetwórczy, rolnictwo i hodowlę. Taka zmiana nie może być ani szybka, ani łatwa. A poza tym… ludzie są ludźmi 1 większość z nich – wbrew wszystkiemu i sobie samym – lubi dobrze zjeść.

Niemniej dr Jackson wierzył, że i dziś znajdzie się wielu chętnych, którzy dla zdrowia i młodej, twórczej starości poświęcą łakomstwo i lenistwo wierzył też, iż takich ludzi – mądrych i dojrzałych – będzie przybywać z czasem coraz więcej że świat musi iść w tym kierunku, bo ludzie chcą żyć długo, ale w pełni sił i zdrowia.

No tak, sam najlepiej rozumiał, że jego metoda jest trudna i wymaga siły woli I charakteru. Za to nie tylko się wyleczył, lecz odzyskał naprawdę zdrowie. Przez 32 lata po odbytej kuracji nigdy nie chorował, nie miał nawet kataru czy chrypki, choć dawniej był ofiarą każdego przeciągu, każdego nieomal silniejszego podmuchu wiatru. Nigdy też nie dokucza! mu żołądek, ani nie zjawiła się żadna inna dolegliwość.

Leave a Reply