CHLEB MIŁOŚCI

Nie wiem, czy dr Rosę przeprowadzał badania w Dalekarken dotyczące… hm – całkiem innej sprawy. Badania takie jednak przeprowadzono we Francji. Bo oto doświadczenia i praktyka lekarska wykazywały, że jadanie tzw. czarnego chleba wzmaga potencję u młodych, a przedłuża jej istnienie do bardzo późnego wieku u starszych ludzi. Stąd też dowcipni Francuzi nazwali czarny chleb „chlebem kochanków”, „zakochanych” lub „chlebem miłości”.

No cóż? Nie ma tu żadnej tajemnicy. Cała rzecz tkwi… w wit. E, która ponoć doskonale wpływa na popęd płciowy i rozrodczość, zapobiega poronieniom, świetnie wpływa na układ mięśniowy, a więc na jędrność ciała. Wielu lekarzy i żywieniowców tę właśnie witaminę zalicza do nowoczesnych „eliksirów młodości”. Tokoferol (wit. E) jest nazywany w krajach anglosaskich antisterility lub reproductiu.

Kiełki pszenicy zawierają dużą ilość wit. E rozpuszczonej w tłuszczach. Jeśli przy obróbce ziarna w młynie usuwa się otręby, to z nimi odchodzi też prawie cały kiełek wraz z tłuszczami i wit. E w nich rozpuszczoną. Gdy jednak całe ziarno

Mężczyzna ma tgle lat, na Ile się czuje kobieta tyle, na ile ujggląda. jest zmielone i użyte na mąkę do chleba, jak w wypadku knackebródu, lub na mąkę tzw. czarnych chlebów (zużywa się 95% ziarna), wówczas cały kiełek – w zmienionej formie – pozostaje. Przeciętnie w ciemnym chlebie jest co najmniej 2 razy więcej wit. E niż w białym.

Naturalnie „witaminy młodości” nie pozostawiono tylko czarnym chlebom. Przejrzyjcie w książkach dotyczących urody diety najsłynniejszych lekarzy specjalistów, które mogą pomóc w zachowaniu młodości, jędrności ciała, piękności omal w każdej z takich diet znajdziecie wskazanie, aby zażywać na śniadanie kapsułkę olejku z kiełków pszenicznych, czyli wit. E.

Oto sławny dr Gayelord Hauser, lekarz hollywoodzki i apostoł odmładzania, w swojej książce Pozostań młodym i żyj dłużej podaje w jednej z diet przepis na śniadanie: połowę grejpfruta, jajko w koszulce (sadzone, ale na parze, nie na tłuszczu), 2 sucharki z razowego, żytniego chleba, szklanka mleka lub kawy z mlekiem z dodatkiem jednej łyżki drożdży piwnych.

Dla wzmocnienia jedna kapsułka tranu, tabletka wit. C, kapsułka olejku z kiełków pszenicy i 6 tabletek soli uniwersalnych, zawierających wapń, fosfor, żelazo i jod. Taka dieta musi być przestrzegana przez gwiazdę filmową, u której parę dekagramów wagi ciała może zaważyć np. na zerwaniu kontraktu i utracie sławy i gaży któż inny będzie kwapił się do odżywiania kapsułkami (gdzie one są? ile kosztują?!), ale każdy, kto ma zdrowy żołądek, powinien zjadać „chleb miłości”, chleb z pełnego przemiału ziarna.

Leave a Reply